Zahajovací ohňostroj na "Floydy", druhá show poctou Morriconemu. REGIOJET IGNIS BRUNENSIS od 26. června v Brně

21/6/2021

Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24. ročníku světové přehlídky ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS. Zahajovací ohňostroj obstará český tým Flash Barrandov SFX. Show s názvem „Velké naděje" (v originále „High Hopes") na hudbu legendárních Pink Floydů připravili designéři Jaroslav Štolba a Jan Neděla.

O týden později se v sobotu 3. července představí s pyromuzikálem „Bylo, nebylo..." (v originále „Once Upon a Time...") společný tým Rakouska, Německa a Česka. Druhý letošní a historicky 124. ohňostroj IGNIS BRUNENSIS bude poctou světové ikoně filmové muziky Ennio Morriconemu.

V rámci letošní ohňostrojné přehlídky je připraveno nad brněnským Špilberkem celkem pět ohňostrojných sobot až do 11. září.

Hudba k ohňostrojům tradičně na FM rádiu

Originální hudební doprovod synchronizovaný s ohňostroji vysílá exkluzivně ke všem ohňostrojům Rádio Krokodýl 103 FM. Stačí si tedy najít jakékoliv místo v Brně nebo v okolí Brna s výhledem na Špilberk za dodržení aktuálních epidemiologických pravidel a naladit muziku k ohňostroji na FM rádiu. Důležitá informace pro všechny ohňostrojné fanoušky - hudbu nalaďte pouze na FM příjmu Krokodýlu, internetový stream je zpožděný a hudební doprovod tak není synchronizovaný.

Online přenosy ohňostrojů

Novinkou jsou ohňostrojné „live" přenosy čtyř soutěžních ohňostrojných projektů (26.6., 3.7., 7.8., 14.8.) na YouTube ve vysokém rozlišení. Živé streamy ohňostrojů poběží na novém festivalovém kanálu IGNIS BRUNENSIS OFFICIAL, ve spolupráci s CzechTourism také na oficiálním kanálu České republiky „Visit Czech Republic".

Vítězný ohňostroj letos vyberou diváci

Ohňostrojní diváci si letos mimořádně vymění roli s odbornou porotou, která bude o svém pořadí ohňostrojů letos rozhodovat „nesoutěžně". Vítězný ohňostroj letos vybere široká veřejnost hlasováním na facebookovém profilu IGNIS BRUNENSIS, díky online přenosům se do výběru zapojí diváci ze všech koutů světa. Všichni hlasující budou soutěžit o vlakové jízdenky RegioJet do Budapešti a chorvatské Rijeky.

IGNIS BRUNENSIS s podporou města Brna, Jihomoravského kraje, CzechTourism a RegioJet

Hlavními spolupořadateli jsou statutární město Brno, Jihomoravský kraj a SNIP & CO jako hlavní producent. Festival probíhá za podpory státní agentury CzechTourism a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Titulárním partnerem je nově od letošního ročníku společnost RegioJet ze skupiny STUDENT AGENCY. Hlavním garantem ohňostrojné části festivalu je Flash Barrandov SFX.

cz en