IGNIS BRUNENSIS & IGNIS DRONE SHOW

DIGI FOTOSOUTĚŽ OLYMPIA BRNO 2024

Do fotosoutěže se mohou přihlásit autoři snímků zachycující ohňostroje ve scenérii Brněnské přehrady a Brna-jihu při přehlídce REGIOJET IGNIS BRUNENSIS, světelné show IGNIS DRONE SHOW na Brněnské přehradě a veškeré dění při doprovodném festivalu zábavy. Fotosoutěž probíhá digitální formou se zasíláním snímků k hodnocení elektronicky.

Uzávěrka pro dodání soutěžních snímků je 18. září 2024. Z vybraných fotografií bude uspořádána výstava v listopadu až prosinci 2024, snímky budou také publikovány na webu ignisbrunensis.cz, na sociálních sítích @ignis.brunensis.official (Facebook, Instagram) a ve vybraných médiích.

Ocenění fotografové obdrží věcné ceny nákupního a zábavního centra Olympia Brno, jízdenky na „žluté“ vlaky a autobusy RegioJet, pobyt v hraničním zámečku Chateau de Frontiere**** v Hlohovci, ale také pivní a dárkové balíčky HauskrechtStarobrno a Brněnka.


TÉMA A KATEGORIE

„A“ REGIOJET IGNIS BRUNENSIS světová soutěž ohňostrojů 2024 (uvádějte pouze jako OHŇOSTROJ)
fotografie zachycující umělecké ohňostroje na Brněnské přehradě (8/6, 12/6, 15/6, 19/6) a na Brně-jihu (1/6)

„B“ DRONOVÉ SHOW v rámci IGNIS DRONE SHOW 2024 (uvádějte pouze jako DRONY)
fotografie zachycující dronové světelné show na Brněnské přehradě 8/6 a 15/6

„C“ FESTIVAL ZÁBAVY 2024 (uvádějte pouze jako FESTIVAL)
fotografie zobrazující dění při dalších akcích festivalu zábavy (mimo ohňostroje a dronové show) v období květen až září, důraz je kladen na výtvarnou stránku snímků


PODMÍNKY FOTOSOUTĚŽE

FORMÁT SNÍMKŮ

 • fotografie barevné (barevnost RGB) i černobílé (stupně šedi)
 • minimální rozměr 3500 x 2500 pixelů pro šířkové formáty, minimálně 2500 x 3500 pixelů pro výškové formáty a minimálně 3000 x 3000 pixelů pro čtvercové fotografie
 • pro obdélníkové fotografie je možný libovolný poměr stran (není třeba se přesně držet standardních poměrů 3:2, 4:3 nebo 16:9), vždy ale s dodržením minimálních rozměrů
 • souborový formát jpg s libovolnou kompresí, maximální velikost jedné fotografie 20 MB

POČET SNÍMKŮ

 • od jednoho autora max. 6 snímků pro kategorii OHŇOSTROJ, max. 3 snímky pro kategorii DRONY a max. 6 snímků pro kategorii FESTIVAL (v součtu max. 15 snímků od jednoho autora pro všechny tři kategorie)

OZNAČENÍ SNÍMKŮ

 • v názvu souborů bude uvedeno jméno autora vč. diakritiky, datum pořízení snímků a název kategorie (např. Jméno Příjmení DD.MM.YYYY OHŇOSTROJ vlastní označení.jpg)

ZPŮSOB DODÁNÍ FOTOGRAFIÍ

 • při celkové velikosti snímků do 30 MB je možné zaslat fotografie e-mailem na akce@snip-brno.cz, při větší velikosti prosíme o nahrání na digitální uložiště (např. Úschovna nebo WeTransfer) a zaslání odkazu v e-mailové zprávě na akce@snip-brno.cz  
 • v průvodním e-mailu s fotografiemi (nebo odkazem na fotografie) uvede přihlašovatel prohlášení o svém autorství, dále uvede počet přihlášených fotografií v jednotlivých kategorií a své kontaktní údaje

DALŠÍ INFORMACE

 • Hodnocení odbornou porotou bude probíhat na velkoplošných grafických monitorech s kalibrovaným barevným spektrem.
 • Fotosoutěž není věkově ani profesně omezena. Vstupní poplatek do fotosoutěže se nevybírá. 
 • Ocenění autoři budou vyrozuměni e-mailem vyhlašovatelem.
 • Pro prezentaci (propagaci) soutěže budou vybrané fotografie s uvedením autora uveřejněny bez nároku na honorář. Pořadatel si současně vyhrazuje právo použít oceněné fotografie pro propagaci tohoto i následujících ročníků festivalu IGNIS BRUNENSIS, a to bez nároků na autorský honorář autora. Při jiném využití budou zachována veškerá autorská a užívací práva.
 • Na základě hodnocení odborné poroty si vyhlašovatel vyhrazuje právo některou z vypsaných cen v jednotlivých kategoriích neudělit, případně kategorii zrušit.
 • Elektronickým zasláním fotografií se autor závazně přihlašuje do fotosoutěže a souhlasí se všemi uvedenými podmínkami.  

VYHLAŠOVATEL FOTOSOUTĚŽE

SNIP & CO, reklamní společnost, s.r.o. – hlavní producent IGNIS BRUNENSIS
Špitálka 113/41, 602 00 Brno
tel.: 543 537 217
e-mail: akce@snip-brno.cz 

cz en