U diváků je Vítězem vítězů Severský Noir

23/6/2023

Brno – Celkem pět ohňostrojů včetně prelude nad Špilberkem soutěžilo o přízeň diváků Ignis Brunensis, a to formou hlasování na facebookových stránkách @ignis.brunensis.official a @radiokrokodyl. Vítězem všech vítězů z pohledu publika je norský tým North Star Fireworks v čele s Andreasem Helle.

Norové do Brna přivezli show nazvanou Severský Noir, která se inspirovala stejnojmenným literárním žánrem. Cílem pyromuzikálů podle ohňostrůjců nebylo připravit čistě impresionistickou show, ale odvyprávět divákům příběh. Doplnila ho elektronická hudba norských interpretů.

„Gratuluji norským North Star Fireworks k diváckému ocenění. Současně mám velkou radost z rozdílu známek pouze čtrnáct setin mezi prvním a čtvrtým místem. Z pohledu diváckého známkování jsou všichni čtyři účastníci vítězové. Je to symbolické pro letošní ročník Winner of Winners, kdy na přehradě soutěžili opravdu nejlepší ohňostrůjci z nejlepších,“ okomentoval výsledek Ondřej Morávek z pořadatelské společnosti SNIP & CO.

Výsledným hodnocením vítězného týmu byla známka 1,22. Těsné druhé místo zaujal český tým Flash Barrandov SFX s hodnocením 1,27, třetí se umístili francouzští POK 2.0 LUX Factory, držitelé hlavní ceny letošního ročníku. Od diváků získali známku 1,33. Švédští Göteborgs FyrverkeriFabrik, jejichž Velké lásce nepřálo počasí, získali divácké hodnocení 1,36.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

cz en