Letošní soutěži miss na přehradě přálo počasí i zájem diváků

22/5/2010

22. 5. 2010, 22.30
Brno, přehrada
– Nadšené povzbuzování, cvakající závěrky fotoaparátů, oslňující blesky, pozitivní a bouřlivá atmosféra, tak vypadal už desátý ročník soutěže Miss přehrada. Diváci měli možnost zhlédnout soutěž krásy, za jejíž obsazení by se nemusela stydět ani oficiální soutěž miss.

Na přehradě soutěžily krásné dívky. Foto: Robert VystrčilVítězkou letošního jubilejního ročníku se stala teprve sedmnáctiletá studentka ze Starého Lískovce Lucie Kučerová. „Vůbec jsem to nečekala. Vím, že to říká každý, ale jsem za to hodně vděčná a jsem ráda, že jsem tady mohla strávit tak příjemný večer,“ zhodnotila své umístění.

O vítězce rozhodovala porota složená ze zástupců sponzorů a Svatopluka Beneše, starosty městské části Brno-Bystrc, která celou akci zaštiťuje. „Moje favoritka byla dívka s číslem osm, byla taková přirozená, ale asi tady neměla tolik příznivců,“ poodhalil své preference starosta. I další z řad organizátorů akce byli s letošním ročníkem spokojeni. „Já si myslím, že letošní ročník byl stejně dobrý, jako všechny předcházející. Děvčata byla krásná, nepršelo nám, účast byla hojná, co víc si přát,“ shrnula letošní ročník Jana Mazalová z agentury M Studio, která soutěž krásy pro městskou část Bystr pořádá.

Program odstartoval těsně před sedmou hodinou večer primátor Brna Roman Onderka, který pak předal štafetu moderátorovi večera Markovi Bergerovi. Sympatie diváků, kteří rozhodovali o ceně Miss sympatie, si získala dívka s číslem jedenáct – Karina Lamačová. „Přála jsem to všem, vítězky jsou krásné a zasloužily si to. Všechny byly bezvadné, nebyla mezi námi žádná rivalita, fandily jsme si navzájem a myslím, že to dopadlo hodně dobře,“ popsala vztahy mezi soutěžícími čerstvě zvolená Miss sympatie. Její slova potvrzovali i mnozí návštěvníci. „Mně se líbí všechny, sice jsem přišel až teď na promenádu v plavkách, ale jsou to krásné ženy,“ prohlásil o dívkách jeden z diváků, Jan Bláha.

Cenu první vicemiss získala dívka s číslem deset Kateřina Suchárová, na třetí příčce se pak umístila Lenka Dulíková s devítkou. „Holka musí být zajímavá, musí mít šmrnc, musí mít názor. Nejde jen o to, jakou má postavu,“ shrnula požadavky na dívky producentka Jana Mazalová. Po vyhlášení pořadí se vítězky přesunuly do sousední restaurace, kde je v rezervovaném salónku čekala večeře se sponzory a organizátory akce. „Rozhodněte se, že to chcete dělat a pokud to opravdu chcete dělat, tak si za tím běžte,“ poradil dívkám starosta Bystrce Beneš.

Lukáš Trnka
Autor je studentem žurnalistiky na FSS

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en