Nostalgie dorazila s veterány až na výstaviště

4/6/2010

5. 6. 2010, 19.55
Brno, výstaviště – Příznivci dědečků mezi automobily si v těchto dnech přijdou v Brně na své. Veletrh Classic show, zaměřený na majitele a příznivce starých vozů, dnes přivítal první návštěvníky v pavilonu A brněnského výstaviště a na přilehlém prostranství. Historické automobily tam budou k vidění ještě zítra.

Veletrh historických vozidel na výstavišti. Foto: Kamila RotnáglováDůvod k návštěvě veletrhu Autotec & Autosalon se dá vyjádřit prostě, ale výstižně jedním slovem: auta. Typický návštěvník Classic show však k vysvětlení svojí přítomnosti na výstavišti použije tři slova: auta, stará auta. Takovým návštěvníkem je například Tomáš Jančařík, který na Classic show dorazil až z Prahy. „Přilákala mě sem stará auta a autobusy. Velmi se o to zajímám,“ řekl.

Příjemné překvapení znamená poměrně vysoká návštěvnost pro Tomáš Jaroně, který na veletrhu prezentuje Velorex klub Autoklubu České republiky. „Jsme velmi spokojení. Máme tu vystavené dva velorexy, o které je obrovský zájem. S našimi hadráky se chce každý vyfotit,“ uvedl hrdě Jaroň.

Kromě expozice starých vozidel v pavilonu se příznivcům veteránů představují také firmy zabývající se výrobou doplňků, prodejem replik náhradních dílů či odborným servisem. Majitelům veteránů potom patří prosluněné prostranství před pavilonem, kde se odehrává sraz poválečných historických vozidel. „Jsem velmi spokojen, organizátoři objednali nádherné počasí,“ zavtipkoval fanoušek starých aut Aleš Pokorný.

Kamila Rotnáglová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en