Pink Floyd v klasickém kabátě rozhýbali náměstí Svobody

4/6/2010

5. 6. 2010, 23.35
Brno-střed – Skutečné davy posluchačů zavítaly na večerní koncert Filharmonie Brno pod taktovkou Miloše Machka. Někteří návštěvníci měli štěstí a podařilo se jim před pódiem na hlavním náměstí v Brně vybojovat místo k sezení. Ti méně šťastní se pak museli spokojit s méně výhodnou pozicí. Ani to ale neodradilo početné páry a skupiny, aby se alespoň na chvilku nezastavily a neposlechly si svoje oblíbence z mládí.

Pink Floyd v podání brněnské filharmonie. Foto: Radana Kolčaová„No jistě že jsem poslouchala Pink Floyd, to snad každý, ne?“ okomentovala koncert rozjařená padesátnice Hana Čermáková. Jestliže někdo zpočátku odolával euforii z této hudební show, osvědčený hit Another brick in the wall donutil téměř každého klepat si nohou do taktu. Někteří posluchači neváhali alespoň pokyvovat hlavou, protože známá fráze We don´t need no education nenechala v klidu nikoho – bez rozdílu věku.

Ne všichni ale holdovali jen evergreenům rockové legendy. „Abych řekl pravdu, Pink Floyd moc neposlouchám, ale je tu příjemná atmosféra a ti chlapi zpívají dobře.“ řekl jeden ze starších návštěvníků koncertu Vít Kratochvíl. Mužský pěvecký kvartet Q VOX, sestávající z absolventů brněnské JAMU se svého úkolu zhostil víc než dobře. Pokud se zrovna nezpívalo, o dobrá saxofonová sóla se postaral Antonín Mühlhansl.

Nezávisle na roku narození, posluchači byli z hudebního programu nadšení. Alespoň na chvíli se totiž v sobě spojilo klasické pojetí orchestrální hudby s revoltujícím elánem legendárních Pink Floyd.

Radana Kolčavová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en