Miss přehrada: Překvapilo mě, jak bylo vše v pohodě

22/5/2010

22. 5., 23.00
Brno, přehrada Lucie Kučerová, která se stala letošní Miss přehrada tvrdí, že vítězství vůbec nečekala. „Vím, že to říká úplně každý. Ale když jsem poslouchala, že vítězka dostane ceny, říkala jsem si, že jí to přeju. Nečekala jsem to. Jsem za to hrozně vděčná a jsem ráda, že jsem mohla strávit tak příjemný večer,“ svěřila se studentka osmiletého gymnázia.

Miss Lucie Kučerová. Foto: Lukáš TrnkaCo pro vás toto vítězství znamená, věnujete se modelingu?
Ani ne, já se teď snažím věnovat více studiu. Ale možná mi to dodá více sebedůvěry. Je to asi paradox, ale ta mi docela chybí. Rozhodně je to další životní zkušenost.

Takže nemáte vůbec žádné zkušenosti s modelingem?
Asi tak ve čtrnácti jsem byla na jedné soutěži pořádané Elite Prague. Tenkrát jsem ještě uvažovala, že bych se vydala na modelingovou dráhu, ale nakonec jsem to zavrhla. Měla jsem jít tenkrát do finále, ale nakonec jsem se rozhodla pro školu.

Jak jste se tedy k této soutěži dostala?
Přihlásila jsem se úplně náhodou, protože já jsem ten člověk, co se do všeho nejdříve nahrne a pak zjišťuje, co to vlastně obnáší. Na Facebooku jsem našla nějakou akci, kam šla jedna moje kamarádka a náhodou jsem klikla na ty stránky a řekla jsem si, že to zkusím. Přihlášku jsem ještě odevzdávala v neděli po termínu, který byl někdy v pátek…

Půjdete se podívat na festivalové ohňostroje?
Ráda bych, chodím tam pravidelně a hrozně se vždycky těším.

Včera v Olympii jste byla?
Nebyla, protože jsem měla první volné odpoledne za půl roku, takže jsem si strašně užívala to, že jsem si doma zalezla, poslouchala hudbu a nic nedělala.

A co ostatní holky, jak to mezi vámi fungovalo?
Strašně mě překvapilo, jak to bylo všechno v pohodě. Nebylo to vůbec zákeřné, jak jsem si takové soutěže vždycky představovala. Holky byly ochotné. Hlavně jsme se u toho bavily, nebylo to o nějaké nervování. A v zákulisí to bylo moc příjemné.

Měla jste nějakou svou favoritku?
Popravdě ne, Tohle šlo úplně mimo mě. Já to přála Lence, protože jí dnes nebylo dobře a bojovala – a je taky z naší školy. Obdivovala jsem ji, jak to dnes zvládala, protože měla vážně problémy.

Co uděláte s cenami? Vyhrála jste kameru, roční internet...
To je otázka. Já jsem spíše přes fotografie, protože raději zachycuji jeden okamžik, ale rozhodně budu experimentovat a nějaké využití se najde i pro kameru. Internet využívám maximálně, takže to se hodí. Já byla tak zmatená, že ani nevím, co všechno tam bylo. Jídlo určitě zužitkuju, hlavně kávu. Květina mě potěšila, aspoň budu mít něco zeleného do pokoje.

Chystáte se na další akce festivalu?
Tak úplně nevím, jaké akce budou, protože sleduju hlavně ohňostroje. Minulý rok jsem třeba byla na noci kostelů, ale teď jedeme se třídou na vodu a vracíme se zrovna v ten den, tak nevím.

Lukáš Trnka
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně

cz en