Ohňostrojné poselství #fireworks4peace 8.5.2022 ve 21:00 nad Špilberkem podpoří děti UNICEF

3/5/2022

Ohňostrojné poselství "Ať mír dál zůstává s touto krajinou" 8.5.2022 ve 21:00 nad brněnským hradem Špilberk v rámci celosvětové iniciativy #fireworks4peace s podporou programu UNICEF Nezávadná voda dětem v oblastech zasažených válkou.
 

„Černý prach ve službách umění pro světový mír"
#fireworks4peace

- BRNO, ČESKÁ REPUBLIKA / nad hradem Špilberk
- neděle 8.5.2022 ve 21:00
- „AŤ MÍR DÁL ZŮSTÁVÁ S TOUTO KRAJINOU" pyroposelství do celého světa
- realizace IGNIS BRUNENSIS TEAM / FLASH BARRANDOV SFX / SNIP & CO
- design ohňostroje JAROSLAV ŠTOLBA
- synchronizovanou doprovodnou hudbu k ohňostroji vysílá Rádio Krokodýl 103 FM a Český rozhlas Brno 106,5 FM

hudbu nalaďte pouze na FM příjmu - nepoužívejte internetový stream, který je zpožděný a hudební doprovod tak není synchronizovaný
 

Ať mír dál zůstává s touto krajinou.
Zloba, závist, zášť, strach a svár, ty ať pominou, ať už pominou...

V rámci celosvětové iniciativy #fireworks4peace (www.fireworks4peace.org) bylo osloveno i Brno a tým IGNIS BRUNENSIS k připojení se symbolickým ohňostrojným projektem 8.5.2022 na podporu světového míru, svobody a symbolického boje za demokracii a rovnoprávnost mezi národy ve světě. Pro rozzáření nocí po celé planetě byl zvolen v různých časových pásmech 8. květen, tedy den konce 2. Světové války v roce 1945. Součástí ohňostrojného poselství je současně výzva všemi zapojenými zeměmi k podpoře organizace UNICEF při OSN a dětem postižených válkou.

Na neděli 8. května v 21.00 hodin připravuje designér Jaroslav Štolba z Flash Barrandov SFX v produkci SNIP & CO nad brněnský hrad Špilberk asi tříminutové ohňostrojné poselství s názvem „Ať mír dál zůstává s touto krajinou" na Modlitbu Marty Kubišové. Synchronizovanou doprovodnou hudbu k ohňostroji budou v 21 hodin vysílat Český rozhlas Brno 106,5 FM a Rádio Krokodýl 103 FM.

„Své životy máme jako ohňostrůjci spojené s využitím černého prachu pro konstruktivní, umělecké účely, pro krásu. Nikoliv k destrukci, nikoliv proti lidským životům...," vysvětluje jeden z důvodů zapojení se do iniciativy #fireworks4peace Jaroslav Štolba, hlavní ohňostrojný designér projektu 8. května a šéf týmu Flash Barrandov SFX.
 

každá SMS ve tvaru DMS UNICEF 90 odeslaná na číslo 87 777 za 90 Kč pomůže zajistit dětem 5 487 litrů pitné vody
 

„Každé šesté dítě ve světě právě teď žije v oblasti, kde se bojuje. Kromě fyzického a psychického násilí jsou ale ve válce běžné i únosy dětí a jejich zneužívání jako lidské štíty. Jedním ze smrtelných nebezpečí jsou také nášlapné miny, které mohou děti zabít nebo doživotně zmrzačit. Ve válce a ozbrojených konfliktech UNICEF staví mobilní nemocnice, dodává zdravotnický materiál a zajišťuje vzdělávání. Vrací také ztracené děti zpět k jejich rodinám a šíří osvětu o nebezpečích nevybuchlé munice. V neposlední řadě obnovujeme zásobování pitnou vodou," uvádí za UNICEF Česká republika ředitelka Pavla Gomba. Ohňostrojný projekt 8. května v Brně nad Špilberkem proto podpoří program UNICEF Nezávadná voda: „Pomozte nám ochránit děti žijící v oblastech, kde se právě teď bojuje. Každá odeslaná SMS ve tvaru DMS UNICEF 90 na číslo 87 777 v hodnotě 90 Kč nám pomůže zajistit 5 487 litrů pitné vody. Prosíme, pošlete ji ještě dnes a pomozte dětem ohroženým válkou," doplňuje za UNICEF Pavla Gomba.

K 2. květnu se do charitativní výzvy #fireworks4peace zapojili ohňostrůjci a pořadatelé ohňostrojných festivalů už na čtyřiceti místech a čtyřech kontinentech - Evropa, Asie, Amerika a Austrálie. V Evropě se kromě Brna zapojují například španělský Madrid, německý Hamburk a rakouský Salzburg. Z asijského kontinentu tři japonské regiony a na americkém kontinentu města v USA, Kanadě, Mexiku i Brazílii.

cz en