Ohnivý polibek vodě: vítězem vítězů jsou Francouzi

22/6/2023

Brno – Tři vítězové předchozích ročníků se v letošní mezinárodní ohňostrojné soutěži Ignis Brunensis utkali o titul Vítěze vítězů. Porota udělovala celkem tři ceny: za nejlepší volbu hudby, nejlepší scénografii a hlavní cenu 26. ročníku.

Vítězem Ceny Českého rozhlasu Hudba mezi ohni za nejlepší hudební doprovod se stala francouzská POK 2.0 Lux Factory ze svou show Ohnivý polibek vodě. Francouzský tým v čele s designérem Arnaudem Fouriau zvolil cover verzi Dance of the Knights z Prokofjevova Romea a Julie i tematické písně o ohni či vodě.

Cenu České televize Scéna mezi ohni za nejlepší scénografii získal norský tým North Star Fireworks se svým Severským Noir, inspirovaným severskými kriminálními thrillery.

Hlavním vítězem roku 2023 a současně Vítězem vítězů je POK 2.0 Lux Factory z Francie a jejich Ohnivý polibek vodě. Porotci hodnotili celkový umělecký dojem, synchronizaci efektů s hudbou i výtvarnou koncepci.

„Letošní ročník byl pro hodnocení poroty obzvláště těžký. O kvalitě a vyrovnanosti ohňostrojů ve Winner of Winners ročníku svědčí opravdu minimální rozdíly mezi prvním a posledním místem. Na prvním a druhém místě je letos asi nejmenší bodový rozdíl, jaký kdy byl,“ uvedl za produkční tým Ignis Brunensis Ondřej Morávek.

Porotu tvořilo 18 osobností z umělecké sféry, zejména fotografové, kameramani, hudebníci a divadelníci. Odborníci vybírali Vítěze vítězů ze zahraničních ohňostrojů týmů z Francie, Norska a Švédska. Diváci letos hodnotí všech pět ohňostrojům, včetně úvodní show V dobré náladě k 95. narozeninám brněnského výstaviště a přehradního ohňostroje Hra s ohněm v režii Flash Barrandov SFX. Divácké hlasování k závěrečnému ohňostroji švédského týmu Göteborgs FyrverkeriFabrik se koná na Facebooku @ignis.brunensis.official do pátku 23. června do odpoledních hodin. Vítěz divácké ceny bude vyhlášený v pátek večer.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en