Festival zábavy 2021 už od konce června, Léto na Biskupském dvoře na konci května

27/4/2021

Festivalové akce v Brně pod značkou IGNIS BRUNENSIS jsou připravené už na období od konce června

Podle „covidových" pravidel především ve venkovní produkci. Všichni pořadatelé věří, že nebude nutný další termínový posun a zásadní omezení návštěvníků a diváků.

  • Na víkend 26. až 27. června je plánovaná tradiční Dopravní nostalgie pod garancí Dopravního podniku města Brna, Technického muzea v Brně a KORDIS JMK s jízdami historických vozidel městské a další veřejné dopravy. Dočkají se také milovníci jízd historickými tramvajemi a dalšími vozidly v režimu platném pro MHD.
  • Od 29. května do 29. srpna jsou připravena venkovní divadla a koncerty při Létu na Biskupském dvoře pod Petrovem v areálu Moravského zemského muzea na Zelném trhu v Brně s Městským divadlem Brno, Baletem Národního divadla Brno, Maratonem hudby, folklorní F-scénou, hostujícími divadly z Prahy a Zlína a dalšími programy.
  • Tříměsíční africké léto s podtitulem „Zažij, ochutnej a poznej Afriku" se připravuje v ZOO Brno, která se představí malou ochutnávkou Afriky také během Zábavy pod hradbami 26. června na brněnském náměstí Svobody.
  • Atraktivní pořady na léto připravila i Hvězdárna a planetárium Brno. Od 12. do 18. července se na Kraví hoře potkáte s Marsmelounem, obřím nafukovacím modelem planety Mars. Od 5. do 12. srpna se Kraví hora promění na Festival planet, při kterém doplní obří Mars modely naší planety Země a Měsíce. Na své si přijdou i milovníci pořadů přímo na hvězdárně - 27. až 30. července bude ke zhlédnutí na šest desítek nejnovějších filmů pro digitální planetária při Fulldome Festivalu Brno 2021.
  • V sobotu 28. srpna oslaví šedesátku Technické muzeum v Brně velkou narozeninovou akcí ve svém hlavním sídle na Purkyňově ulici v Brně-Králově Poli.
  • Na 11. a 12. září připravuje Muzeum města Brna atraktivní (už devátý) ročník akce „Špilberk žije!". Do víkendového programu bude v sobotu 11. září vložený ohňostrojný epilog IGNIS BRUNENSIS.
  • Festival IGNIS BRUNENSIS uzavřou Slavnosti piva F.O. Poupěte 10. a 11. září v centru Brna na Šilingrově náměstí, na Starobrněnské ulici a v blízkém okolí. Ve spolupráci s Českomoravským svazem minipivovarů se představí především řemeslné pivovary z různých koutů Česka. Zájem projevily i velké pivovary, a navíc v zářijovém termínu nemůže doplňkově chybět také „konkurenční" burčák. To vše se stylovým občerstvením z regionálních produktů pod garancí Regionální agrární komory Jihomoravského kraje. Sobotní program 11.9. uzavře symbolicky také ohňostroj nad Špilberkem.
  • Během ohňostrojných víkendů se připravuje v Brně a Jihomoravském kraji řada dalších akcí různých organizátorů, které nabídnou opakovaně atraktivní příležitosti pro návštěvy jihomoravské destinace v organizovaném i individuálním turistickém ruchu. Stejně i ve volnočasovém prázdninovém rytmu nabídne festival oddych a pohodu pro místní obyvatele a jejich přátelé nebo rodinné příslušníky. V pozitivním smyslu, „covidu" navzdory...

LETNÍ SVĚTOVÁ PŘEHLÍDKA OHŇOSTROJŮ IGNIS BRUNENSIS. PĚT OHŇOSTROJNÝCH SOBOT NAD HRADEM ŠPILBERK

PROGRAM IGNIS BRUNENSIS 2021 PŘEHLEDNĚ

cz en