Diváckou cenu vyhráli rakouští Pyrovision

21/6/2024

Brno – Diváci na facebookových stránkách Ignis Brunensis a Rádia Krokodýl rozhodli o letošním divácky nejoblíbenějším ohňostroji. Cenu diváků si z Brna odváží rakouský tým Pyrovision za show Přátelství, se kterou vyhráli také hlavní cenu festivalu a ocenění za nejlepší hudbu. Pyromuzikál s netradiční hudbou a moderními efekty získal známku 1,20.

„Diváci se v hlasování shodli s odbornou porotou. Rakouský tým Pyrovision tak má v 27. ročníku Ignis Brunensis prestižní ‚double‘ hlavní a divácké ceny,“ okomentoval hlasování Ondřej Morávek za producentskou společnost SNIP & CO.

Designéra Christiana Czecha, autora rakouské show, přízeň brněnských diváků těší. „Udělá mi vždy velkou radost, kdy se lidem moje show líbí. Chci jim dopřát příjemný večer a přinést jim pocity a emoce,“ prozradil v rozhovoru.

Těsné druhé místo získal pyromuzikál Dobytí ráje od českých ohňostrůjců pod vedením Flash Barrandov SFX. Ohňostroj na hudbu Vangelise diváci ohodnotili známkou 1,23. Česká show bodovala i u odborné poroty, od které získala cenu za nejlepší zpracování povinné části.

Třetí místo a známku 1,27 vybojoval německý tým Beisel Pyrotechnik se svou show Tanec andělů dva kroky na cestě do pekla.

„Mezi prvním a pátým místem je nejnižší rozdíl za celou historii diváckého facebookového hlasování, pouhých 15 setin bodů. Vyrovnanost všech letošních show je neuvěřitelná,“ dodal Morávek.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

cz en