Zábava pod hradbami na výstavišti: rozhlasové a televizní zákulisí, hudba, jídlo i motorky

24/6/2017
Brno, výstaviště - Zábavu podle svého gusta si našel každý, kdo dnes přišel na brněnské výstaviště, kde se jako součást festivalu Ignis Brunensis konala Zábava pod hradbami.


Bohatý program, moderovaný novou posilou týmu Borkem Kapitančikem, připravil například brněnský Český rozhlas. „Den s Českým rozhlasem Brno je tradiční akcí přehlídky Ignis Brunensis. Hlavním bodem našeho programu je večerní koncert Big Bandu Gustava Broma s Ilonou Csákovou a zpěváky Městského divadla Brno. Děti si zase mohou vyzkoušet nahrávání, rozhlasovou práci redaktora, malování nebo se mohou vyfotit s největším rádiem na Moravě. Máme tu pro ně také skákací hrad," řekl šéf programu brněnského Českého rozhlasu Jiří Kokmotos.

Borek Kapitančik, který provázel programem společně s Jarkou Vykoupilovou, tak zároveň odstartoval vysílání svého pořadu VVV aneb Vesele i Vážně o Víkendu. Posluchači brněnských frekvencí 106.5 a 93.1 FM ho budou moci slyšet každý pátek od 13. do 16 hodin, o víkendu pak pořad začíná o hodinu později.

Kromě Českého rozhlasu se návštěvníci mohli zastavit i na stánku brněnské České televize. „Letos tu máme přenosovou techniku. Návštěvníci si mohou vyzkoušet práci s kamerou a mohou se také postavit před kameru. V minulosti jsme představovali naše pořady, letos jsme to pojali spíše technicky," řekla mluvčí brněnského televizního studia Hana Orošová.

Ředitel brněnského studia Jan Souček na webu České televize vysvětlil, že ke změně organizátory vedla zkušenost ze dnů otevřených dveří líšeňského studia. „Ověřili jsme si na nich, jak je pro diváky atraktivní vyzkoušet si kameru, mikrofon nebo se postavit před takzvanou klíčovací plochu. Řekli jsme si tedy, že jim tuto možnost dopřejeme i tentokrát a na výstaviště přivezeme přenosový vůz, do něhož budou moci návštěvníci nahlédnout," uvedl.

Komu nestačil rozhlas či televize a neuspokojil ho například ani skákací hrad nebo zábavní kvízy, mohl si dopřát třeba grilované dobroty. Na výstavišti se konají rovněž „zvířecí" výstavy Propet, Intercanis a Interfelis. „Nejvíc se nám líbil vlkodav z útulku. Velmi zajímavé byly i slepice a papoušci. Bylo tam také hodně hodně koček, ale chyběla mi morčátka," svěřila se Šárka Havorková, která akci navštívila s celou rodinou.

Techničtěji zaměření návštěvníci pak na výstavišti mířili k jezírku. Svou pouť z brněnského náměstí Svobody tam zakončily krásné stroje Harley-Davidson a zájemci si je tam mohli po celý zbytek dne v klidu prohlížet.

Mnozí návštěvníci Zábavy pod hradbami přijeli na výstaviště historickými autobusy nebo třeba parní tramvají Caroline. Takzvanou Dopravní nostalgii připravili pracovníci brněnského dopravního podniku. „Byl to zážitek nejenom pro děti. Sedačky ale nebyly moc pohodlné, neumím si představit, jak se tak dalo jezdit na delší vzdálenost. A motor skutečně řádně řval. Byl to opravdu zážitek," neskrývala nadšení Martina Richtrová, které se jedním z vozidel svezla spolu se svými dvěma syny.

Zlatým hřebem sobotní Zábavy pod hradbami je slavnostní miniohňostrojný přípitek, předehra před zahájením posledního velkého ohňostroje Ignis Brunensis, který připravil český tým Flash Barrandov SFX.

Pro brněnské výstaviště byla sobota 24. června vzhledem k souběhu více akcí, včetně zahájení olympiády dětí a mládeže se čtyřmi tisíci mladými sportovci, jedním z nejhektičtějších dnů letošní sezony. „Díky variabilitě výstaviště se však podařilo všechny akce zkoordinovat tak, aby si nejen nevadily, ale dokonce se svým programem navzájem doplňovaly," uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Simona Baniarová
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil
cz en