Brněnská Vínománie láká milovníky vína nejen z Brna

27/5/2019

Brno, náměstí Svobody - Víno v Česku dominuje podobně jako pivo. Důkazem může být i množství stánků na náměstí Svobody v Brně, které v těchto dnech obklopují skupinky lidí. Slavnosti vína, Vínománii, navštěvují nejen Brňané a návštěvníci z blízkého okolí.

„Je to tu skvělé, víno na jižní Moravě je taková klasika jako pivo v Plzni. Byli jsme poznávat krásy Mikulova a po cestě zpět jsme se s manželem zastavili v Brně, protože je tu výběr mnoha skvělých vín na jednom místě," řekla například dvaatřicetiletá Denisa Bílá, která přijela až z Tábora.

Návštěvníci mohou na akci koštovat vína rozmanitých vůní a chutí. „Lahve jsou jako naše děti, je radost vidět návštěvníky, jak jsou spokojení s tím, co děláme a prodáváme," raduje se prodejkyně vína ze stánku vinařství Veverka z Čejkovic.

Součástí Vínománie je bohatý program, v pondělí například v podání cimbálové muziky Friška z Kyjova a Ženského sborečku Koňadra z Vracova. Návštěvníci si také mohou koupit nejrůznější zboží na památku - ručně dělané náramky a náhrdelníky, vykrajovátka nebo hadrové panenky.

Něco k zakousnutí si pak lze pořídit ve stáncích s bramboráky, škvarkovými tyčinkami či trdelníky. Nechybí třeba ani stánek s polskými specialitami v podobě chleba a roztaveným sýrem a sušeným masem. A komu přece jen není po chuti sklenka vína a raději by pivo, má možnost ochutnat ho v pojízdném Beermobilu.

Eliška Pavlíková
Autorka je studentkou žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie: Robert Vystrčil
cz en