Švédové: Téma lásky zpracováváme poprvé

20/6/2023

Brno – Ještě nikdy si jako téma ohňostrojné show nezvolili lásku. Až teď v Brně – diváci spatří show ve středu 21. června. „I když se v ohňostrojných show láska obecně objevuje, pro nás je toto téma úplně nové. Inspirovala mě síla emocí a chtěl jsem ji interpretovat pomocí hudby a ohňostrojných efektů,“ řekl Martin Hildeberg ze švédského týmu Göteborgs FyrverkeriFabrik.

Jaká barva podle vás nejvíce sedí k lásce a proč?

Asi teď budu znít trochu konzervativně, ale s láskou si spojuji hlavně červenou barvu. V našem ohňostroji ale diváci uvidí i další barvy.

Bylo těžké vybrat z množství písní o lásce ty, které jste použili pro design pyromuzikálu?

Výběr správné hudby je vždy těžký, do výběru jsme přidávali skladby a zase je z něj mazali. Byla to nicméně týmová práce a každý v týmu mohl přijít s návrhy. S výsledkem a s různorodostí písní v našem finálním výběru jsem spokojený.

Jakým způsobem využijete pro svou ohňostrojnou show vodní plochu Brněnské přehrady?

Vodní hladina pro nás představuje skvělé místo, využíváme vodu zejména jako zrcadlo. Konkrétně budeme odpalovat efekty, které jsou blízko k hladině, abychom co nejvíce využili jejího odrazu. Také jsme si připravili efekty, které budou na vodě plout.

Loni vám patřil celý ročník Ignis Brunensis – za nostalgickou Vzpomínku na mistry jste si odvezli všech pět cen včetně té divácké. Je pro vás návrat do Brna po takovém úspěchu větší výzva?

Byli jsme ohromeni tím, jak jste v Brně přijali naši loňskou show. Moc děkujeme všem porotcům. Teď samozřejmě cítíme tlak, ale snažíme se nenechat se jím ovlivnit. Prostě budeme dělat to, co umíme nejlépe, a doufáme, že se divákům bude líbit show, kterou jsme si pro ně připravili.

A na co se letos nejvíce těšíte?

Jsem rád, že jsme letos dorazili brzy a mohli jsme si užít i show našich norských kolegů. Také můžeme strávit o jeden den více na Moravě, což je taky velká změna proti loňsku. Bude skvělé strávit nějaký čas s českými ohňostrůjci a užít si náš pobyt v Brně. Ignis Brunensis má pověst soutěže, kterou si týmy velmi užívají, což jsme si loni sami ověřili. Proto se na naši show v Brně moc těšíme.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en