Show Chci tančit zahájila festival ohňostrojů

1/6/2024

Brno – Při rychlejších pasážích hitů kapely Mirai nebe v brněnském Komárově přímo zářilo množstvím duhových efektů i zlatých kulových pum, známé melodie diváky rozhýbaly. U skladby Když nemůžeš, tak přidej, se do rytmu pohupovala většina publika.

Pyromuzikál v režii Daniela Černého a Jaroslava Štolby z Flash Barrandov SFX s názvem Chci tančit zakončil v sobotu 1. června Jihobrněnský dětský den a zahájil festival Ignis Brunensis.

„Design ohňostroje byl inspirovaný rytmem i texty vybraných písní,“ uvedli tvůrci. Diváci si tak mohli poslechnout tři hity kapely Mirai – Tenkrát, Chci tančit a Když nemůžeš, tak přidej.

Na ohňostroj se s rodiči přišly podívat i děti „Bylo to krásné, hodně barevné,“ ocenila zážitek například Anežka Remešová. Pyromuzikál s hity české kapely ale zaujal i dospělé. „Mirai máme rádi, proto jsme si ohňostroj nemohli nechat ujít. A byl super, jsem rád, že jsme šli,“ shrnul své dojmy jeden z návštěvníků, Roman Jiroušek.

Starosta městské části Brno-jih David Grund si pochvaloval propojení zahajovacího ohňostroje s Jihobrněnským dětským dnem. „Jsem rád, že se nám každým rokem daří posunout program dětského dne o úroveň výš,“ zhodnotil. Zahájení festivalu Ignis Brunensis se do Komárova vrátilo opět po roce.

Po úvodu na Brně-jihu se festival přesouvá na Brněnskou přehradu, kde jsou od 8. do 19. června připravené čtyři mezinárodní umělecké ohňostroje a dvě dronové světelné show.

Diváci mohou ohňostrojné prelude hodnotit na oficiální facebookové stránce Ignis Brunensis a Rádia Krokodýl a zapojit se tak do soutěže o zpáteční jízdenky na vlaky a autobusy RegioJet.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en