Žár, emoce a barvy: ohňostroj německých mistrů zanechal v divácích silný dojem

11/6/2017
Brněnská přehrada - Pyro Rapsodie v podání německých ohňostrůjců z týmu Innovative Pyrotechnik byla pro diváky na Brněnské přehradě hezkým zakončením sobotního večera.

„Festival mám moc ráda, ohňostroj je pro mě vždycky takovým hezkým uzavřením celého dne, kde si odpočinu," svěřila se například Karolína Ptáčková. Další divačka, studentka Lucie Klímová ocenila propojení hudby s efekty, ale o něco víc se jí líbilo středeční představení. „Hlavně jsem ale zvědavá na Čínu příští týden," uvedla.

Někteří diváci ocenili i to, že se ohňostroj konal právě v sobotu. „Dnes jsem tu poprvé, díky tomu, že ohňostroj vyšel na víkend, jsem měl konečně čas. Bohužel ho tedy nemůžu moc porovnávat s ostatními, ale moc se mi líbil," řekl Daniel Šmejkal.

Pyro Rapsodie měla za úkol podněcovat fantazii diváků prostřednictvím vyvolání emocí a dojmů nejen přes světelnou show, ale i hudební doprovod, který využíval především současnou klasickou hudbu hranou na klasické nástroje. Na návrhu podoby ohňostroje se podíleli především Joachim Berner a Ulrich Frick.

Teplý víkendový den si diváci mohli užít na Brněnské přehradě i při doprovodném hudebním festivalu RegioJet Music. „Dny na přehradě vnímám jako celek, ohňostroj je pro mě vždy takové milé zakončení, moc se mi ale líbilo i dnešní vystoupení Tata Bojs," uvedla studentka Martina Kučerová.

Tým Innovative Pyrotechnik byl založený roku 1994 a je zvyklý na práci v halách i pod širým nebem. Spolupodílel se například na koncertních turné skupin AC/DC, Rolling Stones a Tiny Turner.

Jako čtvrté se v mezinárodní ohňostrojné soutěži představí ve středu 14. června Švýcarsko s Čínou. Společný euroasijský tým se bude prezentovat ohňostrojem s názvem Šťastný pohled na život, na který Švýcaři připravili scénografii a Číňané ohňostrojný pyrotechnický materiál.

Před švýcarsko-čínským ohňostrojem vystoupí na pódiu RegioJet Music Festu skupiny Ukulele Orchestra a Los Perdidos, zpěvák Sebastian a program završí čerstvá držitelka čtyř hudebních cen Anděl, zpěvačka Lenny.
Jiří Král,
Autor je studentem žurnalistiky na FSS MU v Brně,
více informací na www.munimedia.cz

Fotogalerie:
Robert Vystrčil
cz en