Ohňostrůjci psali na nebe

19/6/2024

Brno – Ohňostrojné efekty synchronizované nejen s hudbou, ale také s jejím tempem a náladou – ve středu 19. června viděli návštěvníci Ignis Brunensis na Brněnské přehradě zajímavou show. U některých skladeb rakouští ohňostrůjci postupně odpálili efekty v různých výškách a zaplnili tak celé nebe. Na baladu Mad World v remixové verzi pak využili pomalu padající efekty a u třetí skladby se na nebi objevil ohňostrojný nápis s názvem skladby: One Day.

„Nikdy by mě nenapadlo, že lze ohňostrojem udělat nápis, tím mě dostali,“ nadchlo divačku Veroniku Královou.

V celé show bylo možné vidět velmi netradiční efekty, které designér Czech divákům slíbil v rozhovoru před ohňostrojem. „Za mě jasní vítězové, super,“ ocenila podívanou například Květa Lázničková.

„První skladba, Wolf Totem od mongolské skupiny The Hu, naši show hodně ovlivnila. Když použijeme takto netradiční hudbu, snažíme se využít též speciální a neobvyklé efekty,“ okomentoval přípravu designér rakouského týmu Christian Czech.

Svoji show zakončili Rakušané symbolicky skladbou Time to Say Good Night. Byl to nejen konec ohňostroje, ale i letošní mezinárodní soutěže Ignis Brunensis.

Designéři rakouského týmu Pyrovision svým pyromuzikálem nazvaným Přátelství oslavili spolupráci rakouských a českých ohňostrůjců, společný podíl na ohňostrojných show i vzájemné přátelství s týmem Flash Barrandov SFX.

Rakušané se do Brna vrátil už popáté, dvakrát v mezinárodní ohňostrojné soutěži Ignis Brunensis získali cenu za hudbu.

Vyhlášení vítězů letošního 27. ročníku Ignis Brunensis se uskuteční ve čtvrtek 20. června. Odborná porota udělí tři ocenění: za hudbu, nejlepší design povinné části a hlavní cenu.

V pátek pak bude vyhlášená divácká cena za divácky nejoblíbenější ohňostroj. I pro rakouský ohňostroj mohou diváci hlasovat na oficiálním facebookovém profilu Ignis Brunensis; hlasování je otevřené do pátečních 15 hodin.

Až do 18. září se koná i fotosoutěž – amatérští i profesionální fotografové mohou přihlásit své fotografie z ohňostrojů, dronových show i festivalu zábavy. Výherci získají ceny od partnerů soutěže a z vybraných fotografií bude uspořádaná výstava. Více informací k soutěži i zasílání fotografií je možné získat na oficiálním webu festivalu.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

Fotogalerie: Robert Vystrčil

cz en