Cenu diváků Ignis Brunensis získali Švédové s představením Vzpomínky na Mistry

26/7/2022

Brno - Švédové z Göteborgs Fyrverkeri Fabrik získali po všech čtyřech cenách od odborné poroty Ignis Brunensis Cenu diváků.

Hlasování se uskutečnilo na facebookových stránkách festivalu Ignis Brunensis a Rádia Krokodýl pomocí emoji reakcí na příspěvky. Někteří fanoušci hodnotili ohňostroj také slovně. Slova chvály na adresu Švédů na Facebooku napsal například Pepa Kameníček. „Neskutečná podívaná, kterou 25 let Brno nevidělo... A odpálená na to nejlepší, co kdy vytvořili umělci, kteří se na tuhle parádu měli tu čest koukat shůry," uvedl.

S vysokým hodnocením ohňostroje souhlasí i Veronika Kolčavová. „Zcela zaslouženě. Myslím, že za celou dobu, co na ohňostroje chodím, nebyl žádný tak skvěle načasovaný do hudby, a navíc s takovou přesností a souměrností. Bylo to dokonalé po všech stránkách," napsala.

Švédský tým získal všechny ceny festivalu - hlavní cenu i všechny dílčí ceny: za povinnou dvouminutovku, hudbu i scénografii. Šéfa a designéra týmu Martina Hildeberga soutěžní úspěchy velmi potěšily. „Nepřijeli jsme na Ignis Brunensis jen proto, abychom si odvezli všechny ceny, ale moc nás těší, jak se naše show líbila. Děkujeme všem brněnským divákům za to, jak nás ocenili. Byl pro nás zážitek v Brně být a rádi se v budoucnu vrátíme," řekl.

Druhé místo v divácké soutěži vybojoval chorvatský tým Pyro Gamblers a jejich Symfonie života. Pomyslnou bronzovou medaili si pak odnáší show českého Ignis Brunensis Teamu nazvaná Plameny vášně.

Všechna představení, která se umístila na prvních třech příčkách, předvedli jejich tvůrci na Brněnské přehradě. Diváci se mohou na ohňostroje v Brně na hladině přehradního jezera znovu těšit v červnu příštího roku.

Dominika Lišková
Autorka je absolventkou FSS MU v Brně,
více informací od studentů FSS najdete na Stisk online

cz en